top of page
kolej planetaryum
plantryum avm etkinliği
uzay küresi
mavi uzay çadırı

          BİZ KİMİZ? İstanbul, Ankara ve Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü mezunu astronomlar tarafından oluşan bir ekibiz. 

         Uzman astronomlardan oluşan ekibimizle, taşınabilir planetaryum sistemimizin içerisinde, stellarium ve benzeri gökyüzü Simülasyon programlarını kullanarak öğrencilerin yaş ve eğitim seviyelerine göre sunumlar yapmaktayız. 

        Uzay Küresi ile öğrencilere özel olarak hazırlanmış ve halihazırda birçok ülkede de eğitim amaçlı kullanılmakta olan planetaryum filmleri sayesinde katılan öğrencilere eğitici ve eğlenceli bir deneyim sunmaktadır. 

  1. "Perfect Little Planet" adlı filmimiz Güneş Sistemimizi, 7'den 77'ye herkese hitap edecek, anlaşılır bir şekilde anlatmaktadır.        https://www.planetaryumm.com/planetaryum-filmleri

  2. ”Origins of Life" adlı filmimiz ise, ilk yıldızın oluşumundan günümüze kadar, evrenin ve dünyanın oluşum sürecini gözlerimizin önüne sermektedir.  https://www.planetaryumm.com/planetaryum-filmleri

   * Anaokulu için; Anaokulu seviyesine uygun eğitici eğlenceli filmimizi izletmekteyiz,

 * İlkokul için; İlkokul seviyesinde canlı sunum ve devamında seviyeye uygun eğitici eğlenceli filmimizi izletmekteyiz.Yaklaşık 30 dakikalık bir program olmakta her her grup için.

   *Ortaokul için; Fen ünitesinde ki astronomi konuları ağırlıklı olmakla birlikte canlı sunum yapmaktayız devamında ise seviyeye uygun eğitici eğlenceli filmimizi izletmekteyiz.Yaklaşık 40 dakikalık bir program olmakta her grup için.

  *AVM-Bilimşenlikleri-Tübitak projeleri vs için; programın akışına uygun şekilde süre ve gösteri içerikleri ayarlanmaktadır.

        Talep etmeniz halinde yanımızda getireceğimiz astronot mascot kıyafetini bir görevliye giyindirmeniz durumunda öğrenciler için çok ilgi çekici olmakta ve etkinlikten güzel fotoğraflar çekilebilir.

 Notlar; 1. Çadır yer zemini olarak 6mt X 6mt alan kaplamakta, 3,25 mt yüksekliği bulunmakta. 

             2. En uygun alan, içeride havadar bir kapalı alandır, kapalı alan olmaması durumunda yağmursuz, sert rüzgarsız ve aşırı sıcak olmayan havalarda bahçe kurulumu yapılabilir.

            3. Hizmet süremiz programınız ya da okul başlangıç saatinden, program ya da okul  bitim saatinize kadar sürmektedir.( yaklaşık mak. 8 saat)

            4. çadır için en uygun öğrenci sayısı en fazla 35-40 öğrenci ya da iki sınıf şeklindedir, daha fazla öğrenci alınabilir ama gösterimin verimi düşmektedir.

                 

Planetaryum iç görsel
planetaryum okul etkinlik
planetarium spor salonu kurulumu
planetarium
bottom of page